Mavinin Tüm Tonları

Mükemmel doğası ile sizi güzelliğin sonsuzluğuna doğru götüren Çeşme 90km’lik kıyı şeridi ile eşsiz bir konuma sahiptir. Anadolu’nun Batıdaki en uç noktası olan Çeşme, Kuzey, Batı ve Güney olmak üzere üç yanı ile Ege Denizine bağlıdır.

Tertemiz, mas mavi bir denize ve farklı özelliklere sahip Dünya’ca ünlü koylara sahip olan Çeşme, sadece 8 mil uzaklıktaki Sakız Adasına da komşu olması ile özel bir konumda yer almaktadır.

Akdeniz iklim kuşağının tüm özelliklerini yaşayan İzmir, dolayısıyla Çeşmeye de bu iklimi yansıtmaktadır. Gündüzleri sıcacık güneş içinizi ısıtırken, akşamları meltem rüzgarları teninizde dolaşır.

Kar yağmayan Çeşme’de genellikle sıcaklık 0’ın altına inmez. Yılın yaklaşık 100 günü +30 derecenin üstünde geçer. Çeşme’nin bu ılıman iklimi 10 ay boyunca deniz ve doğa sporlarının yapılmasına imkân sağlar.

Güneşin ve rüzgârın dost olduğu bu tatil cennetini ziyaret eden yerli yabancı herkesin söylediği gibi; burada güneş sizi ısıtır, ama yakmaz. Rüzgâr serinletir, fakat üşütmez.

Bu muhteşem havanın tadı tertemiz deniziyle daha da tatlanır. Çeşmenin misafirlerine güneşin en büyük hediyesi Mayıstan Ekim ayına kadar denize girebilme fırsatını sunmasıdır.