En İyi 10 Lezzet Önerisi

Ziyaretçiler ve otoriteler tarafından verilmiş oylarla en iyi 10 Çeşme yeme-içme mekanı listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, Çeşme'ye has lezzetler için de aşağıdaki kısa içeriği inceleyebilirsiniz.

Çeşme Kumrusu

Kumru denilince akla ilk gelen yer Çeşme’dir. Hemen hemen her yerde kumru yapımı çoğalmış olsa da en büyük kumru ustaları Çeşme’dedir. Susamlı bir ekmek çeşidinin adı olan kumrunun arasında kızarmış salam, sucuk, kaşar ve domates konur. Yanında ki turşu ve biber olmazsa olmazıdır. Çeşme’ye kadar gelip de sakın kumru yemeden dönmeyin pişman olursunuz.

Sakız Reçeli

Sakızın mucizevi lezzetleri damağınızdan gitmiyor. İçerisinde sakız aroması olan ürünlerin belki de en çok tercih edileni sakız reçelidir. Kahvaltının olmazsa olmazı olan bu reçel, koyu kıvamıyla damakta kalıcı bir tat bırakır. Bunun yanı sıra sakız reçeli sütlü tatlıların içerisine de ilave edilebilen bir şeker deposudur. Bol köpüklü kahvelerin yanında soğuk se içerisinde servis yapılabilir. İnsanı tadıyla ferahlatır. Sakız reçelinin faydaları saymakla bitmez. Başta öksürük, kolesterol, diş etleri, ağız kokusu, kan basıncını dengeleme gibi birçok hastalığa şifa olur. Hem damak zevkiniz, dem de sağlığınız için hayatınızı sakız reçeliyle şenlendirin.

Çeşmede en gözde En İyi 10 Lezzet Önerisi

Image

Canbaba Istakoz & Balık Restorant